Related Contents

ଘୁମରମୁଣ୍ଡି ଜଙ୍ଗଲରୁ ଦୁଇଟିଦେଶୀବନ୍ଧୁକ ସହ ୪ଜଣ ଶିକାରୀ ଅଟକ

ରିପୋର୍ଟ: ତ୍ରିନାଥ ଧୁରୁଆ
ଝରିଗାଁ (୧୪/୦୬): ନବରଙ୍ଗପୁରଜିଲ୍ଲା ଝରିଗାଁ ରେଞ୍ଜ ପାନାବେଡା PRFର ଘୁମରମୁଣ୍ଡି ଜଙ୍ଗଲରୁ ଗତକାଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଦଳ ଓ ଝରିଗାଁ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ଶିକାରୀ କରିବା ଉଦେଶ୍ୟରେ ଥିବା ୪ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଧରାପଡିଥିବା ବେଳେ ଶିକାରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି ଝରିଗାଁ ବନବିଭାଗ |

ଅଟକ ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଚନ୍ଧାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କୁହୁଡ଼ି ଗ୍ରାମର ଅଭିକ୍ଷିତ ଭୁଞ୍ଜିଆ, ମନୋହର ପୂଜାରୀ, ବିକ୍ରମ ଭୁଞ୍ଜିଆ, ଗଜେନ୍ଦ୍ରସୁନା, ଏମାନେ ଗତକାଲି ନିଜ ଗାଁର ୧୫ରୁ୨୦ ଜଣ ଶିକାର କରିବାପାଇଁ ପାନାବେଡ଼ା PRF, ଘୁମରମୁଣ୍ଡି ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଯାଗା ମାନଙ୍କରେ ଫାଶ ମଧ୍ୟ ପକାଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ଭ୍ରମଣକୁ ଯାଇଥିବା ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଦଳ ଓ ଝରିଗାଁ ବନବିଭାଗ ଆବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିଲେ । ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦେଖି ସବୁ ପଳାଇଥିବା ବେଳେ ୪ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା ଲାଇସେନ୍ସ ଦୁଇଟି ଦେଶୀବନ୍ଧୁକ ସହ ଧରାପଡିଥିଲେ | ତେବେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ କୌଣସି ଶିକାର କରିନଥିବା କହିଛନ୍ତି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ।
ଫାଶ ପକାଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଓ ଦୁଇଟି ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକକୁ ଜବତ କରି ଶିକାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ପଚରା ଉଚାରା କରି ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଝରିଗାଁ ବନପାଳ ଅଧିକାରୀ ମୁକୁନ୍ଦଦିଶାରୀ |

Comments are closed.