Related Contents

ଲମତାପୁଟରେ ବିଏସଏଫର ହେଲିପପ୍ୟାଡ୍ ନିର୍ମାଣ ଆରମ୍ଭ

ରିପୋର୍ଟ: କପିଳେନ୍ଦ୍ରଦେବ ସାମନ୍ତରାୟ
ଲମତାପୁଟ(୧୧/୦୬): କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକର ଜଲାପୁଟ ଠାରେ ବିଏସଏଫ୧୫ ବାଟାଲିୟନ ଏକ ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି । କ୍ୟାମ୍ପ ଠାରୁ ୧କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ହାଟପଦା ନିକଟରେ ଖୋଲା ପଡ଼ିଆରେ ହେଲିପ୍ୟାଡ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ନିରୂପଣ ପରେ ବିଏସଏଫ ଯବାନ ମାନେ ଏହାକୁ ପରିସ୍କାର କରିଥିଲେ ।

ବିଏସଏଫର ହେଲିକପ୍ଟର ଓହ୍ଲାଇବା ନେଇ ପଡ଼ିଆର ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ଵରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପରିକ୍ଷା ନିରିକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଯବାନ ମାନେ ହାଟପଦା ନିକଟରେ ଥିବା ପଡ଼ିଆକୁ ସଫା ସୁତୁରା କରିବା ସହ ହେଲିକପ୍ଟର କିପରି ଓହ୍ଲାଇବ ସେଥିପାଇଁ ଦିନ ରାତି କାମରେ ଲାଗିଥିଲେ । ଶେଷରେ ନବନିର୍ମିତ ସ୍ଥାନରେ ଅପରାହ୍ନ ସମୟରେ ବିଭାଗର ହେଲିକପ୍ଟର ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଅନୁଧ୍ୟାନ କାରି ଟିମ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅଗ୍ନିସମ ବିଭାଗ ବିଏସଏଫର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ରହିଥିଲା । ସୁଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ଆନ୍ଧ୍ର ସିମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ସକ୍ରୀୟ ରହିଥାନ୍ତି । ଜଲାପୁଟ ଗ୍ରାମ ଆନ୍ଧ୍ର ସିମାନ୍ତରେ ଥିବାରୁ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ବିଏସଏଫ ଯବାନ ଦ୍ଵାରା କୁଂବିଙ୍ଗ୍ କରାଯାଉଛି । କୁମ୍ବିଂ ସମୟରେ ଯବାନ ମାନଙ୍କୁ ଔଷଧ ଓ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ତେଣୁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି କୋମାଣ୍ଡାନ୍ଟ କହିଛନ୍ତି |

Comments are closed.