Related Contents

ମୁରିବାହାଲ ଠାରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ପାଇଁ ବୈଠକ

ରିପୋର୍ଟ: ଭଗବାନ ମହାନ୍ତି/ନିମାଇଁ ବଘାର
ମୁରିବାହାଲ (୦୬/୦୬/୨୦୧୯): ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ Findings of NFSA Social audit ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଉକ୍ତ ବୈଠକ ଗୋଷ୍ଠି ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ସିପକ କୁମାର ପାତ୍ରଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ଵରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସ୍ଥିତି ଉପରେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ ଠାରୁ ଫେବୃୟାରୀ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ମୁରିବାହଲ ବ୍ଲକର ୧୦ଗୋଟି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଯଥା -ବାଙ୍କେଳ,ଶିରୋଳ,ହଳଦି,ଲଖନା,ଗଂରେଇ,ମାଳିଶିରା ,ଗୁଡିଘାଟ ,ବଡସାଇମରା,ଚଲକି,ଇଚ୍ଛାପଡାରେ ହୋଇଥିବା ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷାରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ମୁଖ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ସେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ SPREAD ଅନୁଷ୍ଠାନ CAN ପ୍ରକଳ୍ପ ର ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ଫକିର ଚରଣ ରାଉତ,୧୦ ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ଵିତ ଶିଶୁବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଶରସି ପଣ୍ଡା, ABEO ଦେବରାଜ ଦାସ ,ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ରଥ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିକାରୀ CAN,SPREAD,ବ୍ଲକ ସଂଯୋଜକ କୀର୍ତ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ର ସମରଥ ଓ ସମସ୍ତ ସରପଞ୍ଚ ,PEO,MIDO,ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଥିଲେ |

ଯେଉଁ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ନିଜସ୍ୱ ଗୃହ ନାହିଁ ୨୦୨୦ ସୁଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଗୃହନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟଶେଷ କରାଯିବା ପାଇଁ ଓ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ ନୂଆ ମେନୁ ଚାର୍ଟ, ମମତା ତାଲିକା ଶତପ୍ରତିଶତ ପରିଦର୍ଶିତ କରିବା ଓ ସମସ୍ତ ସୁଲଭମୂଲ୍ୟ ଦୋକାନ ରେ ସୂଚନା ଫଳକ ପରିଦର୍ଶିତ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଥିଲା ଓ ସକାଳ ଜଳଖିଆ ଅନିୟମିତା ଦେଉଥିବା ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସୁଧାର ଆଣିବାକୁ କହିଥିଲେ । ସ୍ଵଛ ପିଇବାପାଣି ,ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେବାପାଇଁ ନିସ୍ପତି ନିଆଗଲା |

Comments are closed.