Related Contents

ଫନି ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଭାବ ବିହୀନ-ଉପଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ,ରାୟଗଡ଼

ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରତିନିଧି (ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ): ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ଫନି ପୁରୀରେ ସ୍ଥଳ ଭାଗ ଛୁଇଁବା ପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଟଳି ଯାଇଛି | ଆଜି ସମଗ୍ର ରାୟଗଡା ଜ଼ିଲ୍ଲା ଗସ୍ତ ପରେ ଏହି ଫନିରେ ପ୍ରଭାବ ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ କିଛି ପଡି ନ ଥିବା ଓଡିଶା ନିୟୁଜ୨୪ ଜାଣି ପାରିଥିଲେ |

ଫନି ପୁରୀ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବା ପୂର୍ବରୁ ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା | ଫନିରେ ଏହି ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ କିଛି କ୍ଷତି ଘଟିବ ସେଥିପ୍ରତି ଜ଼ିଲ୍ଲା ପ୍ରସାଶନ ଆଗୁଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳୀକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଗତ ୩.୫.୨୦୧୯ ଫନିରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ଏହି ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ ପଡ଼ି ନ ଥିବାରୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା | ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ନିଜେ ସମଗ୍ର ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳୀକୁ ଫନି ସ୍ଥଳ ଭାଗ ଛୁଇଁବା ପରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଏହି ଫନିରେ ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳୀରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ୧୮ଟି ମହିଳା ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ |

ଏହି ଜ଼ିଲ୍ଲାର ପ୍ରମୁଖ ନଦୀ ନାଗବଳି ଓ ବଂଶଧାରାରେ ଜଳପତ୍ତନ ସ୍ଥିର ରହିଥିଲା ଯଦ୍ୱାରା ବନ୍ୟାର ଆଶାଙ୍କା ଟଳି ଯାଇଥିଲା | ଠିକ ସେହିପରି ବର୍ଷା ଭୟରେ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ବଡ଼ନାଳର ଡେମ ରୁ ପାଣି ଛଡା ଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସକାଳୁ ବର୍ଷା ପ୍ରଭାବ ଶୂନ୍ୟ ହେବାରୁ ଖୋଲା ଯାଇଥିବା ଗେଟକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା | ରାୟଗଡା ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଓଡିଶା ନିୟୁଜ୨୪କୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତ କାରରେ କହିଛନ୍ତି ଫନିର ପ୍ରଭାବ ଏହି ରାୟଗଡ଼ ଜ଼ିଲ୍ଲାରେ କିଛି ପଡ଼ିନାହିଁ |

Comments are closed.