Advertisements

ଅଣଛାତ୍ର ମାନେ ଷ୍ଟଡ଼ିଟୁର ଯାଉଛନ୍ତି, କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କଣ ଜାଣି ନ ଥିଲେ?

ବଲାଙ୍ଗୀର (ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୨୪): ବଲାଙ୍ଗୀର ରାଜେନ୍ଦ୍ର କଲେଜ ନାଁରେ କେତେକ ଅଣ ଛାତ୍ର ଷ୍ଟଡ଼ିଟୁର ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି | ଏନେଇ କଲେଜ ଛାତ୍ରମାନେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା |

ଶେଷରେ ଆଜି ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଚେମ୍ବରରେ ପଶି ହୋହାର୍ଲ୍ଲା କରିଥିଲେ ପରେ ଅଧକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ଜେନା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବାପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଠ ଛାତ୍ରମାନେ ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲେ | ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅନ୍ୟ ବର୍ଷ ପରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ୪୧ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଷ୍ଟଡିଟୁରରେ ସିମଲାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି | ହେଲେ ଉକ୍ତ ୪୧ଜଣ କଲେଜ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ଜଣ ଅଣଛାତ୍ର ରହିଛନ୍ତି | ଷ୍ଟଡିଟୁରରେ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରେ ସମସ୍ତ କଲେଜ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଏହା ସେତ୍ତ୍ୱ ୨ଜଣ ଅଣଛାତ୍ର ସାମିଲ ଯାଉଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ସରକାର ବହନ କରିଥାନ୍ତି | ତେଣୁ ୨ଜଣ ଅଣ ଛାତ୍ର ଠକେଇ କରି ସରକାର ଅନୁଦାନର ହେରଫେର କରିଥିବା ଏବଂ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | ଯଦି କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏନେଇ କୋଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେବେ ତାହେଲେ ଛାତ୍ରମାନେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓଲ୍ଲାଇ ଆସିବେ ବୋଲି କଲେଜ ଛାତ୍ର ଟୁଲୁ ସେନା, ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର, ସୁମିତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ମାନସ ସାଏ, ସନତ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି |

Advertisements

Comments are closed.