Related Contents

କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଔଷଧ ବିକଳରେ ତାଟିଆ କାମୁଡୁଛି-ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଗଣମାଧ୍ୟମ ମୁଖ୍ୟ ଓ ମୁଖପାତ୍ର ଶ୍ରୀ ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୨୪): ଦୀର୍ଘ ୫୦ବର୍ଷ ଧରି କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ଓଡିଶାକୁ ଲୁଟିଛନ୍ତି। ଜନସାଧାରଣ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଔଷଧ ବିକଳରେ ତାଟିଆ କାମୁଡୁଛି । ଯେଉଁ ଦଳ ଦୁର୍ନୀତିରେ ବୁଡି ରହିଛି ସେ ଦଳକୁ ସବୁ ଘୋଟାଲା ଭଳି ଲାଗିବ। କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ସମୟରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି। ନିଜ ଦୋଷ ଲୁଚାଇ ଅନ୍ୟକୁ ଆଙ୍ଗୁଠି ଦେଖାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଗଣମାଧ୍ୟମ ମୁଖ୍ୟ ଓ ମୁଖପାତ୍ର ଶ୍ରୀ ଗୋଲକ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଯିଏ କେବଳ ଲୁଟିବା ଯେଉଁମାନଙ୍କର କାମ ସେମାନଙ୍କ ଭଲ କାମ ଦେଖାଯିବନି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦେଖି କଂଗ୍ରେସ ଇର୍ଷାନ୍ୱିତ ହୋଇପଡିଛି। ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ ଉପରେ ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତ ଶାସନରେ କ୍ଷମତାରେ ଥିଲା କାହିଁକି ସେମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ୩୩% ସ୍ଥାନ ସଂରକ୍ଷଣ ବିଲ୍ ପାସ୍ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ। କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ନାଟକ କରି କୁମ୍ଭୀର କାନ୍ଦଣା କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଶାସନ କ୍ଷମତାରେ ଥିଲାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ’ଣ କରିଛିବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।ରାଜ୍ୟରେ ନବୀନ ବାବୁ ୧୯ ବର୍ଷ ଧରି ଶାସନ କରିଥିବାବେଳେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଆସିଛନ୍ତି। କେବଳ ସଂସଦରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବ କହି ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ରାଜନୀତି କରିବାକୁ ବସିଛନ୍ତି। ଯଦି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଏତେ ଆଗ୍ରାଧିକାର ଦେଉଛନ୍ତି ତେବେ ବିଧାନସଭାରେ କାହିଁକି ନୁହେଁ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

Comments are closed.