Related Contents

କୋଟପାଡ଼ ରେ “ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ”ର ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ

କୋଟପାଡ଼(ସୌମ୍ୟରଂଜନ ସାହୁ): କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା କୋଟପାଡ଼ ବ୍ଲକ ଠାରେ ସରକାରଙ୍କ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁକୁଲ୍ୟରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି |

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ମନୋହର ବିଶୋଇ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ସରପଞ୍ଚ ଅଞ୍ଜଳି ସିରା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୯ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା, ୮ଜଣଙ୍କୁ ରାସନ କାର୍ଡ ଆଦି ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୧୪୦ଜଣଙ୍କୁ ଏଲଇଡ଼ି ବଲବ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡର ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ, ଏବଂ ଅଙ୍ଗନବାଡି ପକ୍ଷରୁ ଆରିସା , କାକରା ଛତୁଆ ପିଠା , କେକ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପିଠା ତିଆରି କରାଯାଇ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏଥିରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ରାଜସ୍ବ, କୃଷି, ବିଦ୍ୟୁତ, ଯୋଗାଣ ଆଦି ବିଭାଗର ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ | ଏଥିରେ ଆଦିବାସୀ ବିକାଶ ପରିଷଦର କଳାକାର ମାନେ ପାରମ୍ପରିକ ଆଦିବାସୀ ଘୁମୁରା ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରିଥିବାବେଳେ ସର୍ଗିଗୁଡା ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀମାନେ ସ୍ଵଚ୍ଚ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଉପରେ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ନାଟକ ପରିବେଷଣ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବିମୁଗ୍ଧ କରିଥିଲେ |

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନ୍ୟୁଜ୭ ର ପୂର୍ବତନ ସାମ୍ବାଦିକା ଜ୍ୟୋସ୍ନା ରାଉଳଙ୍କୁ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ତରି ଓ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୋଟପାଡ଼ ଇତିହାସ ପୁସ୍ତକ ଦେଇ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା |

Comments are closed.