Related Contents

ଖପ୍ରାଖୋଲ ନୂତନ ଥାନା ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ନିମ୍ନ ମାନର – କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି

ଖପ୍ରାଖୋଲ (ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ୨୪): ଖପ୍ରାଖୋଲ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖପ୍ରାଖୋଲ ଥାନା ମାଓ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଥାନା ଭିତ୍ତିଭୂମି ସୁଦୃଢ କରିବା ସହିତ ଆଧୁନିକୀକରଣ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଥାନା ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ପରେ ଫାଟ ହେବା ସହିତ ଛାତରୁ ପାଣି ଗଳିବା ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ହୋଇଛି |

ଥାନା ଗୃହର ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ପାଇଁ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି | ଓଡିଶା ପୋଲିସ ହୋଉସିଂ ବୋର୍ଡ଼ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଥାନା ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୧୨.୧୧.୨୦୧୩ ରେ ତତ୍କାଳୀନ ସମ୍ବଲପୁର ପୋଲିସ ଡିଆଇଜି ସଞ୍ଜୟ କୁମାର, ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସପି ଆର ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ | ଉଦଘାଟନ କିଛି ଦିନ ପରେ କତେକ ସ୍ଥାନରେ ଫାଟ ହେବା ସହିତ ପାଣି ଗଳିଥିଲା |ଆଇଆଇସି ପ୍ରକୋଷ୍ଠ, ଟେକ୍ନିକାଲ କୋଠରୀ ସମେତ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଫାଟ ଯୋଗୁ ପାଣି ଗଳୁଥିବାରୁ ନୂତନ ଗୃହ ବ୍ୟବହାର ଅନୁପଯୁକ୍ତ ହୋଇପଡିଛି | ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଫଳରେ ଥାନା କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା ଗୁରୁତର ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି | ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୋଠରୀ ମରାମତି କାମ ଚାଲିଥିବାରୁ ସେ ଥାନା ସାମ୍ନାରେ ବସି କାମ କରୁଛନ୍ତି | ୩୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ଥାନା ଗୃହ ଏଭଳି ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଟ୍ରିଶ ଅମଳରୁ ନିର୍ମିତ ଗୃହ ମଜଭୁତ ରହିଛି | ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିମ୍ନ ମାନର କାମ ନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକଶ ପାଉଛି | ଏନେଇ ଖପ୍ରାଖୋଲ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ପତିକୁ ପଚାରିବାରୁ କୋଠାରେ ଫାଟ ହେବା ସହିତ ପାଣି ଗଳୁଥିବାରୁ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ନିମ୍ନ ମାନର କାମକୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିମ୍ନ ମାନର କାମର ତଦନ୍ତ କରି ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି |

୩୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ଥାନା ଗୃହ ଏଭଳି ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଟ୍ରିଶ ଅମଳରୁ ନିର୍ମିତ ଗୃହ ମଜଭୁତ ରହିଛି | ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିମ୍ନ ମାନର କାମ ନେଇ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକଶ ପାଉଛି | ଏନେଇ ଖପ୍ରାଖୋଲ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ପତିକୁ ପଚାରିବାରୁ କୋଠାରେ ଫାଟ ହେବା ସହିତ ପାଣି ଗଳୁଥିବାରୁ ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ନିମ୍ନ ମାନର କାମକୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିମ୍ନ ମାନର କାମର ତଦନ୍ତ କରି ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି |

Comments are closed.