Related Contents

୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ

ରାୟଗଡା (ଅମୁଲ୍ୟ ନିଶଙ୍କ/ଗୋପୀନାଥ ଗୌଡ଼): ୩୦ତମ ଜାତୀୟ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସ ସପ୍ତାହ ପାଳନ ଅବସରରେ ରାୟଗଡା ଜୁନିଅର କଲେଜ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଯମରାଜ ଓ ଚିତ୍ରଗୁପ୍ତ ଭେଷରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ କରି ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବା ସହ ଆଇନ ଉଲଘଂନ କରି ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଯମରାଜ ଓ ଚିତ୍ରଗୁପ୍ତ ଅର୍ଥ ଦଣ୍ଡ ଆଦାୟ କରିବା ସହ ହେଲମେଣ୍ଟ ଓ ସିଟ ବେଲ୍ଟ ପିନ୍ଧିବା ନିମନ୍ତେ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ |

୭ଦିନ ବ୍ୟାପି ପାଳିତ ହେବାକୁଥିବା ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ଶ୍ରୀମତୀ ଗୁହା ପୂନମ ତାପସ କୁମାର ଓ ପୋଲିସ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ରାହୁଲ ପି ଆର ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ | ରାୟଗଡା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ ଶ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ଦଳାଇ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତେ ଅବଗତ ହେବା ସହ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗାଡି ଚାଳନା ସମୟରେ ହେଲମେଣ୍ଟ ଓ ସିଟ ବେଲ୍ଟ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ମତ ଦେଇଥିଲେ | ଆରକ୍ଷୀ ଅଧକ୍ଷ କହିଥିଲେ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଖାମଖିଆଲି ଗାଡି ଚାଳନା ଓ ଓଭର ଲୋଡିଙ୍ଗ ବନ୍ଦ କରି ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିପାରିବେ | ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ତଥା ସହରାଂଚଳ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ପରିବହନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ୨ଗୋଟି ରଥକୁ ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସ ପି ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ | ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହି ସଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କମେଡି କିଙ୍ଗ ପ୍ରଭାକର ମିଶ୍ର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ବ୍ୟଙ୍ଗ କଥା ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ | ଏହି କାର୍ୟକ୍ରମରେ ଏମଭିଆଇ ଶିବଶଙ୍କର ଚୌଧୁରୀ ଜୁନିଅର ଏମଭିଆଇ ଅଶୋକ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଏସ୍ଡିପିଓ ରାଜକିଶୋର ଦାସ ଆଇ ଆଇ ସି କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଭତ୍ରା ଡ଼ି ଆଇ ପି ଆର ଓ ବସନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଜ଼ିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ବରିହା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ଏସ ଆଇ ଶ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ବେହରା ଏହି ସଡକ ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସୁଚାର ରୂପେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ |

Comments are closed.