Related Contents

ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ, ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଯୋଡିହସ ନ୍ୟୁଜ୨୪): ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ । କୃଷି ଓ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ମହାରଥୀ ଆଜି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି । ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତା ପ୍ରଂସଗରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ମହାରଥୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି।

ପିପିଲି ମାମଲା ନେଇ କୋର୍ଟରୁ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ମହାରଥୀ ତାତ୍ସଲ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସେ ତାତ୍ସଲ୍ୟ କରି କହିଥିଲେ କି ‘ସତ୍ୟର ଜୟ ହୋଇଛି, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଛି’ । ମହାରଥୀଙ୍କ ଏପରି ବୟାନ ଶୁଣିବା ପରେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଦଳ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଥିଲା । ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରକୁ ଅଣ୍ଡା ମାଡ଼ କରିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଥିଲା । ପିପିଲି ପୀଡ଼ିତା ପ୍ରଂସଗରେ ବିବାଦୀୟ ରାୟ ଦେବା ପରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଦଳରୁ ଚାପ ବଢ଼ିଥିଲା । ତେବେ କିଛି ଦିନ ହେବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଥିଲେ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ମହାରଥୀଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ ଗତକାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି । ଶନିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ଅବସରରେ ବାରିପଦାଠାରେ ଆୟୋଜିତ ସମାବେଶରେ ନବୀନଙ୍କ ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣକୁ ନେଇ କଠୋର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ସିଧା ସଳଖ ଏହି ପିପିଲି ଘଟଣାର ଅବତାରଣା କରିଥିଲେ । ଠିକ ଭାବରେ ତଦନ୍ତ ହୋଇ ନ ଥିବା କହି ଦୋଷୀକୁ ଖସାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରି ନବୀନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଠୀ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଆଉ ସାନୀ ତଦନ୍ତ କରି ଅପରାଧୀକୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । ମୋଦିଙ୍କ ଏହି କଟାକ୍ଷ ପରେ ଶେଷରେ ଆଜି ନବୀନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇ ମହାରଥୀ ପଦବୀରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ।

Comments are closed.