Friday, September 25, 2020
Home Development ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଘଟଣା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବିଜେଡି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଘଟଣା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି କଲା ବିଜେଡି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଯାଜପୁର (ସତ୍ୟଜିତ ବାରିକ): ବରୀ ବ୍ଳକର ବିଜେଡ଼ି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି କରିଛି |

ଆଜି ସକାଳେ ବରୀପାଳ ସଂଗ୍ରାମୀ ଭବନ ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଜେଡି ମହିଳା ମୋର୍ଚା ତରଫରୁ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | ଯଦି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଂଝାରପୁର ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗିରଫ ନ କରନ୍ତି ତାହାଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଜେଡି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓଲ୍ହାଇବା ସହ ଆନ୍ଦୋଳନର ପନ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ବିଜେଡ଼ି ମହିଳା ମୋର୍ଚା ସଭାନେତ୍ରୀ ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ ଅଧକ୍ଷା ଶ୍ରୀମତୀ ଭାରତୀ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି | ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଯାଜପୁର ବରୀ ବ୍ଲକ ଭଅଁରା ପଞ୍ଚାୟତ ଭୁରୁଙ୍ଗା -୧ନମ୍ବର ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଭଅଁରା ସରପଞ୍ଚ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ବିଂଝାରପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଭୁରୁଙ୍ଗା -୧ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରର ଗୃହ ନଥିବାରୁ କର୍ମୀ ସୁଧାମଣୀ ଷଡଙ୍ଗୀ ନିଜ ଘରେ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଚଳାଇ ଆସୁଥିଲେ | ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବରୀ ବ୍ଲକର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ବିଡ଼ିଓ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ଲେଙ୍କା ଓ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି ସୁପରଭାଇଜର ମଲିକା ପରିଡା ଏହି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଭଅଁରା ସରପଞ୍ଚ ସୁଶାନ୍ତ ଜେନା ଉକ୍ତ କର୍ମୀଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ଅଶ୍ରିଳ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଳଜ କରିଥିଲେ |

ଏ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀ ଜଣଙ୍କ ବିଂଝାରପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଥାନା ପକ୍ଷରୁ କେସ ନଂ୨୩୨/୧୮ ଦଫା ୨୯୪.୩୪୧,୫୦୬ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ସରପଞ୍ଚ ସୁଶାନ୍ତ ଜେନା ଥାନାରେ ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ହେଲେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ କୌଣସି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇନଥିବା ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଜଣାପଡିଛି । ତଦନ୍ତ ପରେ ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସୁଚିତ୍ରବୀର୍ଯ୍ୟ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

Odisha News24 Bureauhttp://www.odishanews24.in
A WEB TV Channel Network in Western Odisha

Most Popular

ପ୍ରେମ ବିବାହକୁ ନେଇ ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣେ ମୃତ

ରିପୋର୍ଟ: ସତ୍ୟଜିତ ବାରିକ // ଯାଜପୁର (୨୪/୦୯): ବରୀ ବ୍ଲକ ଅଧିନସ୍ଥ ଆନ୍ୟାସପୁର ଗ୍ରାମ ରେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କୁ ନେଇ ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଯୋଗୁଁ ଜଣକର ମୃତୁ ଘଟିଛି...

ବିଜେପି ନେତା ବି. ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ରପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ

ରିପୋର୍ଟ: ବିଭୁତି ଲହରିଆ // ବାଲିଗୁଡା ୨୪/୯): ବାଲିଗୁଡାର ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବି ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ରଙ୍କ ବିୟୋଗରେ କନ୍ଧମାଳ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକ ବଙ୍ଗଳାରେ ଶୋକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ...

ଗୃହ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜୁନାଗଡ ହାଇଟେକ ଥାନା ଉଦଘାଟିତ

ରିପୋର୍ଟ: ପ୍ରଭୁଦତ୍ତ ପଣ୍ଡା // କଳାହାଣ୍ଡି ତା୨୪.୦୯.୨୦୨୦): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୁନାଗଡ ଠାରେ ହାଇଟେକ ଥାନା ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଓଡିଶା ର ମାନ୍ୟବର ଗୃହ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଦିବ୍ୟଶଙ୍କର ମିଶ୍ର ଉଦଘାଟନ...

ଧାନ ଫସଲ ରେ ଅଜଣା ରୋଗ, କାମ ଦଉନି କୀଟନାଶକ,ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ

ରିପୋର୍ଟ - ନିରୋଜ କୁମାର ପାଣୀ // ପଦ୍ମପୁର,ତା ୨୪ /୯/୨୦): ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ପଦ୍ମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଝାରବନ୍ଧ ବ୍ଲକରେ ୧୪ ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମ ରେ ଧାନ ଫସଲରେ ମାଡି ଚାଲିଛି...

Recent Comments

%d bloggers like this: